FCSAA All-Tournament Team l FCSAA All-State l DI All-Gulf District | DI Gulf District Gold Glove | DII All-Gulf District l All-Mid-Florida l All-Panhandle l All-Southern l All-Suncoast
FCSAA All-Tournament Team
Infield: Sujel Arias Auzon, Miami Dade; Nolan Machibroda, Central Florida; Mikey Madej, Northwest Florida State; Julio Carrion, Chipola; Colin Moore, State College of Florida
Outfield: Connor Kehl, Chipola; Corey Rosier, Chipola; Justice Thompson, Northwest Florida State; Jake Randa, Northwest Florida State
Catcher: Alex Arauz, Chipola; Michael Alicea, Miami Dade
Designated Hitter: Kyler Marquis, Santa Fe
Pitcher: Andrew Moore, Chipola; Connor Stephens, Northwest Florida State; Cameron Gray, Chipola
Bob Perky Pitcher of the Tournament: Andrew Moore, Chipola
Bob Zelinski Most Valuable Player of the Tournament: Connor Kehl, Chipola
FCSAA Coach of the Year: Jeff Johnson, Chipola
FCSAA All-State
First-team
Infield: Dustin Harris, St. Petersburg; Brett Wisley, Gulf Coast State; Ivan Johnson, Chipola; Robbie Scott, Lake-Sumter State; Nolan Machibroda, Central Florida
Outfield: James Nix, Central Florida; Taylor Lomack, Tallahassee; Tor Sehnert, Polk State; Jake Randa, Northwest Florida State
Catcher: Austin Bates, Eastern Florida State; Colton Vincent, Central Florida
Designated Hitter: Alejandro Figueroa, Seminole State
Pitcher: Ryan Gusto, Florida SouthWestern; Elijah Gill, St. Johns River State; Jake Kelchner, Northwest Florida State; Carter Stewart, Eastern Florida State
Second-team
Infield: Stevie Moffatt, Gulf Coast State; Ricky Presno, Central Florida; Mikey Madej, Northwest Florida State; Shane Shiflet, State College of Florida; Corey King, Seminole State
Outfield: Langston Provitt, St. Johns River State; Brian Dillingham, State College of Florida; Kyle Jacobsen, Hillsborough; Ihosvanny Castaneda, Broward
Catcher: Brady Gulakowski, Polk State; Mason Doolittle, Palm Beach State
Designated Hitter: Will Moriarty, Northwest Florida State
Pitcher: Aaron Brown, State College of Florida; Corey Ireson, State College of Florida; Jacob Kush, Northwest Florida State; Gabriel Figueroa-Hidalgo, Miami Dade
Player of the Year: James Nix, Central Florida
Pitcher of the Year: Ryan Gusto, Florida SouthWestern
Fireman of the Year: Jackson Boyd, Northwest Florida State
Defensive Player of the Year: Raphy Almanzara, Miami Dade
Bill Tuten Scholar-Athlete Award: Joseph Hecht, Daytona State
DI All-Gulf District
Infield:Dustin Harris, St. Petersburg; Brett Wisely, Gulf Coast State; Nolan Machibroda, Central Florida; Ivan Johnson, Chipola
Outfield: James Nix, Central Florida; Jake Randa, Northwest Florida State; Taylor Lomack, Tallahassee
Catcher: Austin Bates, Eastern Florida State
Designated Hitter: Alejandro Figueredo, Seminole State
Pitcher: Ryan Gusto, Florida SouthWestern; Jake Kelchner, Northwest Florida State; Elijah Gill, St. Johns River State
Player of the Year: James Nix, Central Florida
Pitcher of the Year: Ryan Gusto, Florida SouthWestern
Defensive Player of the Year: Raphy Almanzara, Miami Dade
DI Gulf District Gold Glove Team
Catcher: Colton Vincent, Central Florida
1b: Nolan Machibroda, Central Florida
2B: Mikey Madej, Northwest Florida State
3B: Robbie Scott, Lake-Sumter State
SS: Raphy Almazara, Miami Dade
OF: Parker Biederer, Santa Fe; James Nix, Central Florida; Jake Randa, Northwest Florida State
P: Jake Kelchner, Northwest Florida State
DII All-Gulf District
Infield: Alejandro Vazquez, ASA Miami; Adrian Perez, ASA Miami; Michael Haydak, Pasco-Hernando State; Ryan Ayrey, Pasco-Hernando State
Outfield: Brayden Lyman, Pasco-Hernando State; Anthony Cassos, Pasco-Hernando State; Conner Berry, Pasco-Hernando State
Catcher: Nick Alessi, Pasco-Hernando State
Pitcher: Andrew Karch, Pasco-Hernando State; Sean Osceola, Pasco-Hernando State; Kyle Khachadourian, Pasco-Hernando State
Defensive Player of the Year: Eduardo Castillo, ASA Miami
First-team
Infield: A.J. Orrico, Florida State College at Jacksonville; Robbie Scott, Lake-Sumter State; Corey King, Seminole State; Nolan Machibroda, Central Florida; Ricky Presno, Central Florida
Outfield: James Nix, Central Florida; Langston Provitt, St. Johns River State; Justin Rodriguez, Daytona State; Carlos Salaverria, Central Florida
Catcher: Colton Vincent, Central Florida; Steven Beach, Lake-Sumter State
Designated Hitter: Alejandro Figuered, Seminole State
Pitcher: Elijah Gill, St. Johns River State; Jordan Dubberly, St. Johns River State; Louis Davenport, Seminole State; Anthony Arguelles, Santa Fe
Second-team
Infield: Kobe Barnum, Seminole State; Nick Romano, St. Johsn River State; Garrett Mathes, Santa Fe; Ryan Romano, St. Johns River State; Cade Westbrook, Santa Fe
Outfield: Logan Nugent, Florida State College at Jacksonville; Brock Edge, Santa Fe; Justin Holmes, Seminole State; Trent Taylor, Daytona State
Catcher: Riley Wash, St. Johns River State; Caleb Stafford, Santa Fe
Designated Hitter: Myles Colangelo, Central Florida
Pitcher: Michael Paul, Santa Fe; Bryant Heston, Lake-Sumter State; Stephen Halstead, St. Johns River State; Brendan Kudlinski, Central Florida
Player of the Year: James Nix, Central Florida
Pitcher of the Year: Elijah Gill, St. Johns River State
Fireman of the Year: Connor Centala, St. Johns River State
Defensive Player of the Year: Parker Biederer, Santa Fe
Coach of the Year: Marty Smith, Central Florida
All-Panhandle Conference
First-team
Infield: Mike Madej, Northwest Florida State; Ivan Johnson, Chipola; Joshua Rivera, Chipola; Stevie Moffatt, Gulf Coast State; Brett Wisely, Gulf Coast State
Outfield: Taylor Lomack, Tallahassee; Jake Randa, Northwest Florida State; Kyle Fitzgerald, Northwest Florida State; Sean Ross, Pensacola State
Catcher: Ridge Abinsay, Tallahassee; Alex Arauz, Chipola
Designated Hitter: Will Moriarty, Northwest Florida State
Pitcher: Jacob Kush, Northwest Florida State; Jake Kelchner, Northwest Florida State; Matt Boswell, Northwest Florida State; Tyler Lehrmann, Tallahassee; Jackson Boyd, Northwest Florida State
Second-team
Infield: Kaden Polcovich, Northwest Florida State; Ryan Brewer, Pensacola State; Luke Coker, Pensacola State; Angel Diaz, Pensacola State; Trent Jeffcoat, Tallahassee
Outfield: Jordan Anderson, Chipola; Cameron Gray, Chipola; Connor Kehl, Chipola; Corey Rosier, Chipola
Catcher: Logan Blackman, Pensacola State
Designated Hitter: Cyrus Grimes, Tallahassee
Pitcher: Chase Forester, Tallahassee; Connor Stephens, Northwest Florida State; Tyson Ellis, Pensacola State; Andrew Baker, Chipola
Player of the Year: Brett Wisely, Gulf Coast State
Pitcher of the Year: Jake Kelchner, Northwest Florida State
Fireman of the Year: Jackson Boyd, Northwest Florida State
Defensive Player of the Year: Mikey Madej, Northwest Florida State
Coach of the Year: Doug Martin, Northwest Florida State
All-Southern Conference
First-team
Infield: Raphy Almanzar, Miami Dade; Steven Lugo, Eastern Florida State; Chase Ashby, Broward; Diego Arroyo, Indian River State; Raymond Sanchez, Palm Beach State
Outfield: Carter Chancey, Indian River State; Jose Bock, Miami Dade; Alvaro Valdez, Eastern Florida State; Ihosvanny Castaneda, Broward
Catcher: Austin Bates, Eastern Florida State; Mason Doolittle, Palm Beach State
Designated Hitter: Jack Khawly, Broward
Pitcher: Gabriel Figueroa, Miami Dade; Carter Stewart, Eastern Florida State; Pablo Barquero, Eastern Florida State; Michael Demo, Palm Beach State; Orlando Ribalta, Miami Dade
Second-team
Infield: Josh Shrouder, Indian River State; Cole Brutcher, Indian River State; Suhel Arias, Miami Dade; Alejandro Rodriguez, Eastern Florida State; Dilan Espinal, Eastern Florida State
Outfield: Kevin Silva, Eastern Florida State; Jisjar Clotida, Palm Beach State; Matt Stevens, Miami Dade; Daniel Trillo, Broward
Catcher: Michael Alicea, Miami Dade; Levi Aguila, Indian River State
Designated Hitter: Clayton Stanley, Eastern Florida State
Pitcher: Orlando Ribalta, Miami Dade; Javier Rivera, Indian River State; Henry Ogando, Miami Dade; Andre Rodriguez, Eastern Florida State
Player of the Year: Austin Bates, Eastern Florida State
Pitcher of the Year: Carter Stewart, Eastern Florida State
Fireman of the Year: Orlando Ribalta, Miami Dade
Defensive Player of the Year: Raphy Almanzar, Miami Dade
Coach of the Year: Danny Price, Miami Dade
All-Suncoast Conference
First-team
Infield: Dustin Harris, St. Petersburg; Shane Shiflet, State College of Florida; Warner Rincones, Florida SouthWestern; Max Korushak, Polk State; Erick Orbeta, Hillsborough
Outfield: Brian Dillingham, State College of Florida; P.J. Cimo, South Florida State; Kyle Jacobsen, Hillsborough; Tor Sehnert, Polk State
Catcher: Josh Crouch, State College Florida; Brady Gulakowski, Polk State
Designated Hitter: Giovany Lorenzo, State College of Florida
Pitcher: Corey Ireson, State College of Florida; Ryan Gusto, Florida SouthWestern; Colton Gordon, Hillsborough; Aaron Brown, State College of Florida; Damien Torres, Hillsborough
Second-team
Infield: Nick Winkelmeyer, State College of Florida; Javier Rosario, Hillsborough; Trent Sinkfield, Polk State; Conor Bagnieski, Florida SouthWestern; Denis Filipovski, St. Petersburg
Outfield: Andrew Mills, St. Petersburg; Danny Berg, Polk State; Rafael Marquez-Acosta, Hillsborough; Jonathan Rodrigues, St. Petersburg
Catcher: Jakobe Smith, South Florida State; Shamir Morales, Florida SouthWestern
Designated Hitter: Nico Limoncelli, Polk State
Pitcher: Rafael Santos, Florida SouthWestern; Mitch Myers, Florida SouthWestern; Billy McKay, Polk State; Nick Long, State College of Florida
Player of the Year: Dustin Harris, St. Petersburg
Pitcher of the Year: Ryan Gusto, Florida SouthWestern
Fireman of the Year: Damien Torres, Hillsborough
Defensive Player of the Year: Shamer Morales, Florida SouthWestern
Coach of the Year: Ben Bizier, Florida SouthWestern